100 – lecie szkoły

W dniu 16 października 2010 r. odbyły się uroczystości związane z obchodami setnego jubileuszu Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Grzegorzówce.

Obchody rozpoczęto mszą świętą pod przewodnictwem ks. proboszcza Mariana Fortuny w kościele parafialnym w Grzegorzówce i kontynuowano na terenie szkoły.

Podczas uroczystości głos zabrała Dyrektor szkoły Pani Krystyna Ślemp – podkreśliła wysoki poziomu edukacji w szkole,  dzięki któremu uczniowie są dobrze przygotowani do dalszej  nauki. Życzyła także jubilatom pomyślności,  nieustannego rozwoju, budowania szkoły otwartej na potrzeby uczniów i niezapomnianych przeżyć związanych z jubileuszem. 

Z okazji tak wielkiego święta została wydana książka pt:„100 lat SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. św. św. Jana Kantego w GRZEGORZÓWCE”.

Niniejsza publikacja zawiera oprócz faktów historycznych spisanych na podstawie materiałów źródłowych również wspomnienia nauczycieli, uczniów, którzy czują się emocjonalnie związani ze szkołą w Grzegorzówce. Książka wzbogacona jest o zdjęcia, które są skarbnicą wiedzy o dziejach naszej szkoły i środowiska lokalnego.

Serdecznie zapraszamy do jej przeczytania.

Link do pobrania poniżej.

Font Resize