Wycieczka do Łańcuta

        W dniu 18 maja 2022 roku uczniowie klas młodszych i dzieci z oddziału przedszkolnego wraz  z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Łańcuta. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu muzycznego i zwiedzanie jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce wybudowanej w XVII wieku. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie musicalu  wystawionego  w Miejskim  Domu Kultury w Łańcucie  przez Teatr Muzyczny Forte   pt.” Cudowna lampa Alladyna.” Aktorzy przenieśli nas w świat jednej z bajek „ Księgi tysiąca      i jednej nocy”. To opowieść o zaczarowanej lampie, ukrytym w niej duchu Dżina, spełniającym wszystkie życzenia. Dzieci wraz z głównym bohaterem Alladynem uczestniczyli w niezwykłej przygodzie pełnej akcji,  zabawy i magii. Uczniowie mogli wysłuchać wspaniałych utworów muzycznych, zobaczyć niezwykłą barwną scenografię Bagdadu oraz grę świateł towarzyszącą wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy. Mali widzowie oglądali spektakl z dużym zainteresowaniem i oklaskiwali głównego bohatera w walce z Czarnoksiężnikiem. Cała opowieść skończyła się szczęśliwie dla Alladyna i  księżniczki Jaśminy,  którzy postanowili swoją przyjaźń zamienić na miłość i wspólne  życie. Mottem przewodnim spektaklu było to,  iż   w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.  

 Dzieci pełne wrażeń po musicalu udały się na zwiedzanie Zamku w Łańcucie. Od momentu wejścia do rezydencji pałacowej roztaczała się niesamowita atmosfera melancholii. Po wejściu do zamku naszym oczom ukazała się Wielka Sień, następnie Sala pod Stropem. Później Korytarzem Zachodnim udaliśmy się, aby zobaczyć walory i prywatne sypialnie dawnych właścicieli.   Wszystkie wnętrza zachwycały bogactwem zdobień i przestronnością. Następnie zobaczyliśmy olbrzymią salę balową i pałacowy teatr. Po obejrzeniu Zamku uczniowie pod opieką wychowawców udali się alejkami  pięknego parku do powozowni, gdzie z dużym zainteresowaniem mogli podziwiać wspaniałą kolekcję 55 powozów konnych. Ostatnim punktem wycieczki było spożycie pysznego obiadu oraz deserowych lodów. Po takich wrażeniach uczestnicy wykorzystali wolny czas na zakup pamiątek, które zapewne będą przypominać im  miłe chwile spędzone w Łańcucie. 

Dzieci  pełne emocji  wróciły do swoich rodziców, którzy cierpliwie oczekiwali na ich  powrót. Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękujemy serdecznie  za miły i wspólnie  spędzony czas, który dostarczył  wszystkim  ciekawych wspomnień.                      

Wychowawczyni klasy I 😊                     

 

 

Możesz również polubić…

Font Resize