„Niebajka o Powstaniu Warszawskim”

W czwartek 24 listopada uczniowie klasy 1A wzięli udział w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu i jego bohaterom w oparciu o materiały edukacyjne organizatora.

Celem wydarzenia było wprowadzenie uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Bohaterów sierpniowych walk o stolicę. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały informacji przedstawionych przez nauczyciela. Kolejnym etapem było wspólne obejrzenie  przedstawienia kukiełkowego pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Inscenizacja przedstawiała relację dziadek – wnuczka i w bardzo przystępnym sposób wyjaśniała słuchaczom czym jest patriotyzm i bohaterstwo. Została przeprowadzona również pogadanka o waleczności powstańców i o tym w jaki sposób można być patriotą w naszych czasach.

Lekcja zakończyła się wspólnym wykonaniem pacynek z papieru na wzór tych postaci, które występowały w przedstawieniu. W przygotowaniu „myszek” młodszym kolegom i koleżankom bardzo chętnie pomagała uczennica klasy VIII A Monika Krowiak. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym zdjęciem i zredagowaniem pozdrowień dla powstańców i przesłaniem tej wiadomości za pośrednictwem strony internetowej www.dumnizpowstancow.pl

Możesz również polubić…

Font Resize