Orientation Day – VII Podkarpackie Targi Edukacyjne w Rzeszowie

Już po raz trzeci uczniowie klasy ósmej z naszej szkoły wzięli udział w VII Podkarpackich Targach Edukacyjnych – Orientation Day zoraganizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka. Hasło tegorocznej edycji brzmiało – #niemożliwenieistnieje. W Targach wzięło udział ponad 30 szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego prezentując swoja ofertę edukacyjną, profile, terminy postępowania rekrutacyjnego. Celem tego wydarzenia było wyposażenie ósmoklasistów w jak największy zasób wiedzy o ofercie szkół średnich.

Podczas targów można było porozmawiać zarówno ze starszymi kolegami jak tez z nauczycielami i ekspertami edukacji zawodowej. Organizatorzy VII edycji zadbali, aby podczas targów nie zabrakło miejsca na rozrywkę. Śpiewano, tańczono, przeprowadzano specjalistyczne pokazy, degustowano potrawy. Była też możliwość wypróbowania symulatora lotu, czy też pokaz ratownictwa medycznego. Orientation Day to nie tylko bogate kompendium wiedzy dotyczącej oferty szkół średnich z Rzeszowa i okolic, ale także wspaniała atmosfera.

Uczestnictwo w wydarzeniu na pewno ułatwi wybór tym, którzy zastanawiają się, gdzie kontynuować swoją edukację, było też pomocne dla tych, którzy są już zdecydowani, ale chcieliby upewnić się, czy dobrze wybrali. Udział w targach stał się obowiązkowym punktem zajęć z doradztwa zawodowego.

M.K.

Możesz również polubić…

Font Resize