Narodowe Czytanie 2023 – GOK Hyżne

22 września uczniowie z klasy VII wzięli udział w Gminnym Czytaniu powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. To wyjątkowe wydarzenie, na które składała się piękna sceneria, wspaniali uczestnicy i obecność wyjątkowych gości przeniosło nas w odległe nadniemeńskie, pełne niezwykłej  historii czasy … Dodatkowo przygotowana prezentacja multimedialna doskonale ukazała życie i twórczość autorki powieści, Elizy Orzeszkowej. Uczestnic mogli także obejrzeć ciekawą wystawę książek autorstwa pozytywistycznej pisarki, przygotowaną przez pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej.

Oczywiście punktem kulminacyjnym było wspólne czytanie wyznaczonych fragmentów utworu, po którym uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Bartosz Sobczyk, Krystian Krowiak, Paulina Majchrowska i Oliwia Krowiak otrzymali pamiątkowe egzemplarze „Nad Niemnem” z okazjonalną pieczęcią Narodowego Czytania. Na zakończenie nie zabrakło miłych rozmów, pamiątkowych zdjęć oraz słodkiego poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hyżnem za znakomitą  imprezę czytelnicza, w której z ogromną przyjemnością uczestniczyliśmy.

Możesz również polubić…

Font Resize