ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

5 października  2023 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Grzegorzówce odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział uczniowie z klasy I i IV oraz rodzice  pierwszoklasistów. Na wstępie   dyrektor szkoły pan Grzegorz Jeziorski   powitał wszystkich zebranych na tej uroczystości.   Dobrym słowem i piosenką kandydatów na pierwszoklasistów powitała klasa czwarta. Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną,  w której zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  W  podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu Ślubowania Pan Dyrektor dużym  ołówkiem dokonał  symbolicznego aktu pasowania na ucznia, a wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez radę  rodziców. Uczniowie klasy czwartej swoim podopiecznym również wręczyli upominki. Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do klasy, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców.

Wszystkim Pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Możesz również polubić…

Font Resize