Orientation Day – VIII Podkarpackie Targi Edukacyjne w Rzeszowie -26.03.2024

Po raz czwarty uczniowie klasy ósmej z naszej szkoły wzięli udział w VIII Podkarpackich Targach Edukacyjnych – Orientation Day zorganizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka. W Targach wzięło udział ponad 30 szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego prezentując swoją ofertę edukacyjną, profile, terminy postępowania rekrutacyjnego. Orientation Day to w głównej mierze przedsięwzięcie adresowane do uczennic i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Głównym celem wydarzenia jest wyposażenie ósmoklasistów w jak największy zasób wiedzy o ofercie szkół średnich w na terenie Rzeszowa i okolic.

Podczas wydarzenia można było porozmawiać zarówno ze starszymi kolegami jak też z nauczycielami i ekspertami edukacji zawodowej. Organizatorzy VIII edycji zadbali, aby podczas targów nie zabrakło miejsca na rozrywkę – przeprowadzano specjalistyczne pokazy, degustowano potrawy. Była też możliwość wypróbowania symulatora lotu, czy też pokaz ratownictwa medycznego. Orientation Day to nie tylko bogate kompendium wiedzy dotyczącej oferty szkół średnich z Rzeszowa i okolic, ale także wspaniała atmosfera.

Uczestnictwo w wydarzeniu na pewno ułatwi wybór tym, którzy zastanawiają się, gdzie kontynuować swoją edukację, było też pomocne dla tych, którzy są już zdecydowani, ale chcieliby upewnić się, czy dobrze wybrali. Udział w targach stał się obowiązkowym punktem zajęć z doradztwa zawodowego. To wyjątkowa okazja dla uczniów klas 8, aby zdobyć wgląd w różnorodność szkół średnich oraz uzyskać wszelkie niezbędne informacje, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji dotyczącej przyszłej ścieżki edukacyjnej.

Możesz również polubić…

Font Resize