Zajęcia w Centrum Nurkowania Blue Adventures

Zajęcia z nurkowania i na pływalni.

Podczas tegorocznych wakacji odbył się kurs nurkowania prowadzony przez Centrum Nurkowe Blue Adventures. W dniu 09.07. trzy dziewczyny z naszej miejscowości wraz z opiekunem p. Stanisławem Batorem rozpoczęły kurs nurkowania. Składa się on zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Końcowym etapem jest test pisemny. W ramach szkolenia odbyliśmy 4 lekcje na basenie. Ich celem było zapoznanie nas z podstawowymi elementami nurkowania oraz wykonywanie ćwiczeń dzięki którym nauczyliśmy pomagać sobie pod wodą.

Kolejnym punktem był wyjazd do Machowa gdzie pod opieką profesjonalnych instruktorów oraz w pełnym wyposażeniu nurkowaliśmy w jeziorze. Obecność podwodnych atrakcji przygotowanych głównie z myślą o nurkach oraz obecność zwierząt i roślin uatrakcyjniły czas spędzony w wodzie.

Ostatnim punktem potrzebnym do uzyskania certyfikatu jest pozytywny wynik egzaminu, do którego należy podejść po zakończeniu szkolenia.

Jest to aktywność fizyczna godna polecenia jednak jak w każdym sporcie należy pamiętać o zdrowym rozsądku i odpowiedzialności.

Nasze nagrania – filmy

Po piątkowym nurkowaniu na Solinie w sobotę wróciliśmy to Tarnobrzega na jezioro Machów

Centrum Nurkowe Blue Adventures – Basenowo

Możesz również polubić…

Font Resize