Udział naszej szkoły w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Na początku roku szkolnego uczniowie dołączyli do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”  poświęconemu tematyce ekologicznej, organizowanego przez markę Kubuś.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskali dostęp do merytorycznych materiałów, które pomagają im w proekologicznej edukacji. Podczas zajęć tematycznych dzieci uczyły się w jaki sposób dbać o środowisko naturalne, , poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

Szkoła otrzymała bezpłatny pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych przygotowany przez metodyków z myślą o najmłodszych. Nauczyciele dzięki specjalnemu folderowi ze scenariuszami lekcji i pomocami dydaktycznymi przygotowywali ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci miały możliwość przyswajania wiedzy poprzez zabawę, poznawały świat przyrody, miały możliwość kształtowania kreatywności i samodzielnego myślenia.

Po zrealizowaniu scenariuszy lekcyjnych szkoła ma prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Możesz również polubić…

Font Resize