Sukcesy naszych uczennic w tenisie ziemnym

Trening czyni mistrza!

Czy można od najmłodszych lat spełniać marzenia? Można! Najlepszym tego przykładem są uczennice naszej szkoły – siostry Skrabucha: Karolina 6 lat (oddział przedszkolny) i Wiktoria 8 lat (klasa I). Od dwóch lat dziewczynki z wielkim zaangażowaniem trenują tenis ziemny. W początkowym okresie treningi miały charakter zabawy. Z czasem jednak dziewczynki nabierały coraz to więcej umiejętności, doświadczenia w tym co robią. Teraz po dwóch latach poprzez swoja systematyczną, ciężką prace i treningi (m. innymi na nowo otwartej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Grzegorzówce i w klubie tenisowym), są w czołówce dzieci z województwa podkarpackiego w swoich kategoriach wiekowych, prezentując bardzo wysoki poziom gry jak na swój wiek. Treningi i turnieje sprawiają im wiele radości i z przyjemnością podejmują wyzwania w tym zakresie. Jako społeczność szkolna bardzo cieszymy się, że mamy takie zdolne uczennice i życzy dalszego zapału do trenowania. 

Szczególnie dumne są wychowawczynie dziewczynek – p. Bogusława Wróbel i Małgorzata Kmiotek – Świerk, a także dyrektor szkoły pan Grzegorz Jeziorski. Rodzicom – Państwu Magdalenie i Krzysztofowi Skrabucha gratulujemy i życzymy jeszcze wiele radości z sukcesów córek.

A oto niektóre z osiągnięć Karolinki i Wiktorii w Ogólnopolskich Turniejach Tenisa Ziemnego, organizowanych przez PZT dla dzieci do 10 lat: 

  • w 2021 roku:

– Brzezia /k. Krakowa – bez klasyfikacji medalowej obie 2 wygrane mecze i 2 przegrane ich pierwszy turniej. 

– Rzeszów – turniej Wakacje z tenisem – Wiktoria 3 miejsce Karolina 4 miejsce 

– Pszczyna – turniej TENIS 10 – Wiktoria 4,  Karolina 6 

– Muszyna – turniej FAKRO CUP – Wiktoria 2 Karolina 4 

– Dzierzkowice /k Kraśnika – KRAŚNICKA MALINA CUP – Karolina 3 m, Wiktoria 4 miejsce

– Stalowa Wola – turniej  NARODOWY DZIEŃ TENISA –  

Wiktoria 1 miejsce Karolina 2 miejsce 

– Stalowa Wola – cykl 3 turniejów HEAD CUP – Wiktoria 1 Karolina 2 

  • w 2022 roku; 

– Stalowa Wola – turniej THONI CUP – Wiktoria 1  miejsce kat pomarańczowa do 9 lat, Karolina 2 miejsce kat czerwona do 8 lat.  

Co ciekawe – obie siostry zazwyczaj grają ze starszymi dziećmi od siebie i wygrywają! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Możesz również polubić…

Font Resize