Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie „Strofy o Ojczyźnie.

      W dniu 22 marca 2022 w Gminnym Ośrodku Kultury w Hyżnem odbył się Patriotyczny Konkurs Pieśni i Poezji „Strofy o Ojczyźnie”. Tegoroczne zmagania poetycko – wokalne w szczególności związane były z tematem stanu wojennego w Polsce, a hasłem przewodnim stały się słowa Kard. Stefana Wyszyńskiego „ Gdy gaśnie pamięć ludzka dalej mówią kamienie”. Ponadto spotkanie uświetnił prelekcją historyczną pracownik  Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział w Rzeszowie – pan Marcin Bukała.  Naszą szkołę zaprezentowały w piosence i wierszach trzy uczennice, a Jury przyznało następujące miejsca:

Anna Sobczyk – I miejsce w kategorii piosenka

Karina Szydełko – wyróżnienie w kategorii wiersz

Monika Krowiak – wyróżnienie w kategorii wiersz

Możesz również polubić…

Font Resize