„Kocham Cię Mamo całym moim sercem”- Dzień Matki w naszej szkole

Święto Matki to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka jest synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szacunku, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.

W środę 1 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci przybyli niezwykli goście Mamusie, które odświętnie ubrane i dumne z radością czekały na ten dzień. Dyrektor szkoły Pan Grzegorz Jeziorski powitał zebranych gości i złożył im serdeczne życzenia. Dzieci wyraziły miłość i wdzięczność swoim drogim Mamusiom poprzez występy artystyczne. W nastrój święta Dnia Matki wprowadziły nas uczennice z klasy trzeciej w piosence Wojciecha Młynarskiego  „ Nie ma jak u mamy.” Na początek wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego w układzie tanecznym do piosenki  Alvara Solera „ Sofia” oraz wzruszającymi wierszykami i  piosenką. Dopełnieniem występów były wzniosłe , pełne wdzięczności wiersze , piosenki , scenki oraz życzenia w wykonaniu uczniów z klasy pierwszej , drugiej i trzeciej. Dużą niespodzianką okazał się  występ uczniów klasy czwartej w przedstawieniu pt.” Pani Twardowska”, gdzie uczniowie profesjonalną grą aktorską zabrali mamy w świat  ballady o polskim szlachcicu i jego żonie. Podsumowaniem występów były współczesne piosenki w wykonaniu uczennic z klasy siódmej. Na zakończenie akademii zaśpiewano tradycyjnie sto lat oraz rozdano laurki z życzeniami. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, a na twarzach zebranych gości malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech. Po wspaniałych występach Mamy otrzymały własnoręcznie wykonane przez swoje pociechy upominki z okazji ich święta. Nad całością występów artystycznych  czuwały wychowawczynie poszczególnych klas. Po części  oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionym stole zorganizowanym przez Radę Rodziców. Miłą niespodzianką było również przygotowanie własnoręcznie  wykonanych wypieków  murfinek i babeczek przez uczniów klas młodszych. Podczas wspólnego świętowania Drogie Mamusie mogły podziwiać galerię swoich portretów samodzielnie  wykonanych przez ich dzieci w ramach szkolnego konkursu plastycznego „ Portret mojej Mamusi” Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

     Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystej akademii z okazji Dnia Matki.                                     

Możesz również polubić…

Font Resize