Certyfikat

W szkole przez 9 miesięcy na lekcjach plastyki w kl. 7 był realizowany międzynarodowy projekt kreatywne prace plastyczne. Jego główne cele to:
-Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne, arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego oraz inicjowanie i promowanie dziecięcej twórczości plastycznej we współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi w Polsce i za granicą.
Uczniowie eksperymentowali z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi i nabywania doświadczeń wykonując swoje prace. Bardzo często wykorzystywaliśmy materiały z recyklingu np. gazety, wcześniej zrobioną pracę plastyczną. Było również malowanie kawą, po zmiętym papierze. Prace były nawiązaniem do aktualnych świąt i pór roku. Prace uczniów były umieszczane na fb organizatora – uczniowie mogli porównać sobie jak takie prace wykonali ich rówieśnicy. Był to bardzo ciekawy projekt. Poniżej kilka prac wykonanych w ramach projektu.

Możesz również polubić…

Font Resize