„Światowy Dzień Życzliwości”

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Życzliwości”. Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Jest to również doskonały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry, a także jak ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.
Z okazji „Dnia Życzliwości” przedszkolaczki oraz uczniowie klas I-III stworzyli „Jesienne Drzewko Życzliwych i  Pomocnych Dłoni”. Na odrysowanych dłoniach uczniowie wypisali swoje imiona, a następnie ozdobili pracę według własnego pomysłu. Ich dzieło można obejrzeć na gazetce, która mieści się na górnym korytarzu szkoły.
Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w zabawie pt. „Jakiego koloru jest życzliwość? – Dzień na kolorowo”. Wszyscy wiemy, że symbolem życzliwości jest kolor żółty, nie mniej jednak uczniowie postanowili rozweselić szkolne mury naszej szkoły w tę jesienną szarugę i każda z klas wylosowała kolor, w którym tego dnia założyła ubrania. Klasa VIII, która najlepiej wykonała to zadanie otrzymała nagrodę, którą był dzień wolny od odpytywania ustnego i niezapowiedzianych kartkówek.
Nasza dzisiejsza uroczystość przypomina, że warto być życzliwym na co dzień. Bycie uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia radość nie tylko nam, ale też osobom, które przebywają w naszym towarzystwie.
Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym dniu.

Możesz również polubić…

Font Resize