Szkolna Wigilia

         Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta. Wigilia i przygotowania do niej to bardzo magiczny i radosny czas dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, wypatrujemy pierwszej gwiazdy, łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia oraz śpiewamy kolędy. Już od dawna do tradycji naszej szkoły należy organizowanie wigilii . Nie inaczej było w tym roku, z tym ,że oczekiwanie na ten uroczysty czas poprzedzone było warsztatami pieczenia pierniczków zorganizowanymi dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy 1, przez Radę Rodziców w osobie p. Jadwigi Kusz, p. Bernadety Kłody oraz Izabeli Filip.

Dnia 22 grudnia wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w akademii bożonarodzeniowej. Po jasełkach przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły upieczone przez najmłodszych pierniki oraz kartki świąteczne z życzeniami. Dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia i spożywając potrawy wigilijne wszyscy odczuli atmosferę zbliżających się świąt. Pyszne pierogi przygotowały mamy uczniów naszej szkoły, za co im serdecznie dziękujemy.

Kultywowanie tradycji i obrzędów świątecznych jest bardzo ważną postawą wychowania i należy ją rozwijać od najmłodszych lat.

Możesz również polubić…

Font Resize