Dzień Wiosny

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obchodzimy w nietypowy sposób. Tego dnia uczniowie najstarszej klasy mogą poczuć się jak nauczyciele, prowadzą bowiem zajęcia lekcyjne z młodszymi koleżankami i kolegami zgodnie z planem zajęć. W tym roku ósmoklasiści poprowadzili m.in. lekcje wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej, religii, matematyki, języka angielskiego i fizyki. Mamy nadzieję, że było to dla nich ciekawe doświadczenie. Kto wie, może ktoś z ósmoklasistów odkrył w sobie pasję do nauczania 😊

Kolejnym punktem obchodów Dnia Wiosny były zmagania z zadaniami matematycznymi, przeprowadzonymi w ramach Święta Matematyki. Zadania nie wymagały zaawansowanej wiedzy – wystarczył otwarty umysł i chęć do wspólnej rywalizacji. Uczniowie działali w grupach, zdobywając punkty za prawidłowe odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy tych rozgrywek przekonali się, że „królowa nauk” może mieć charakter zabawy integrującej uczniów, a rozwiązywanie problemów matematycznych przynosi dużo radości i satysfakcji.

Dopełnieniem tego wesołego dnia była akcja przebierania się, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mogli przebrać się za ulubioną postać rzeczywistą lub fikcyjną, a ich wybory można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Możesz również polubić…

Font Resize