Wigilia szkolna 2023

Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta. Wigilia i przygotowania do niej to bardzo magiczny i radosny czas dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, wypatrujemy pierwszej gwiazdy, łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia oraz śpiewamy kolędy. Już od dawna do tradycji naszej szkoły należy organizowanie wigilii. Nie inaczej było w tym roku, z tym, że oczekiwanie na ten uroczysty czas poprzedzone było warsztatami pieczenia pierniczków zorganizowanymi dla dzieci z oddziału przedszkolnego, klas 1 – 3 przez Radę Rodziców.

Dnia 22 grudnia wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w akademii bożonarodzeniowej. Po jasełkach przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły upieczone przez najmłodszych pierniki oraz kartki świąteczne z życzeniami. Dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia i spożywając potrawy wigilijne wszyscy odczuli atmosferę zbliżających się świąt. Pyszne pierogi przygotowały mamy uczniów naszej szkoły, za co im serdecznie dziękujemy.

Kultywowanie tradycji i obrzędów świątecznych jest bardzo ważną postawą wychowania i należy ją rozwijać od najmłodszych lat.

Możesz również polubić…

Font Resize