Pasowanie na ucznia

Ślubowanie pierwszaków „ Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi, uczyć się by świat poznawać, ślubujemy dziś.”

       Uroczystość pasowania na uczniów to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły.

6  października 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość  ślubowania i pasowania  na  pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości: dyrektora szkoły nauczycieli, rodziców oraz uczniów klas młodszych  ślubowali być pilnymi i wzorowymi  uczniami i Polakami, pomagać słabszym od siebie oraz przynosić radość i dumę swoim rodzicom i nauczycielom. Swoimi umiejętnościami i zachowaniem udowodnili, że  w pełni zasługują na miano ucznia naszej szkoły, co potwierdził pan dyrektor, dokonując symbolicznego pasowania. Niemałą niespodziankę sprawili pierwszakom uczniowie klasy  III wraz z wychowawczynią którzy, obdarowując ich  drobnymi upominkami oraz krótką częścią artystyczną życzyli  swoim podopiecznym samych sukcesów szkolnych. Po części oficjalnej na gości i drogich pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Nowo upieczonym uczniom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów w nauce  i mnóstwa radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki , samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni !

                                                                                                                                                                                                                                    Wychowawczyni klasy I

 

Możesz również polubić…

Font Resize