„Bo ograniczenia są tylko w naszych głowach… ” – inspirujące spotkanie z Panem Rafałem Wilkiem w Naszej Szkole

W dniu 23 listopada 2021 roku Szkołę Podstawową w Grzegorzówce odwiedził trzykrotny mistrz paraolimpijski, pięciokrotny mistrz świata i czterokrotny zdobywca Pucharu Świata w jeździe na handbik’u Pan Rafał Wilk. Spotkanie zainicjowała i zorganizowała Pani Barbara Szura, która chciała w ten sposób pokazać i uświadomić uczniom jak ważna jest wola walki i że cele osiąga się tylko dzięki  ciężkiej pracy i sile charakteru.

Historia „człowieka ze stali”, bo tak nazywany jest Rafał Wilk budzi wielki szacunek. To historia nie tylko o ludzkiej tragedii, ale przede wszystkim o ciężkiej pracy, determinacji, spełnionych marzeniach i nade wszystko o człowieku o wielkim sercu. Uczniowie, nauczyciele w atmosferze wielkiego skupienia i  godnego podziwu szacunku słuchali tego wyjątkowego człowieka. Pan Rafał Wilk opowiedział swoją historię rozpoczynając od początków swojej kariery na torze żużlowym. Opowiedział o wypadku, który przerwał marzenia, ale nie przerwał wiary w to, że jeśli się czegoś chce to można to osiągnąć bez względu na wszystko.

Mimo, iż nie mógł robić tego co najbardziej kochał rozpoczął walkę o powrót do sportu. Dzięki swojej ogromnej odwadze, sile, determinacji i woli walki osiągnął więcej niż  mógł się spodziewać. Pokazał wszystkim, że bez względu na to  czy jest się sportowcem pełnosprawnym czy niepełnosprawnym można osiągnąć szczyty. SPORT JEST JEDEN.  Sam powiedział cyt. „Ja byłem sportowcem pełnosprawnym, teraz jestem niepełnosprawnym i wiem, że osiągnięcie sukcesu kosztuje równie wiele, albo nawet jeszcze więcej…”

To była bardzo ważna lekcja dla wszystkich, którzy tego dnia zebrali się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Grzegorzówce by wysłuchać historii człowieka, który pomimo niepełnosprawności osiąga największe sportowe sukcesy. Wrócił na sportowe areny w wielkim stylu i dziś może być inspiracją i wielkim motywatorem dla młodych ludzi i nie tylko.

„Bo ograniczenia są tylko w naszych głowach” i niech te słowa  wspaniałego sportowca będą mottem i inspiracją do podejmowania wyzwań i stawiania sobie coraz wyższych celów, bo jeśli się czegoś bardzo chce to można osiągnąć wszystko.

Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Grzegorzówce dziękuję za tą piękną lekcję i życzy Panu Rafałowi dalszych sukcesów w sporcie i życiu osobistym.

Możesz również polubić…

Font Resize