Teatr w naszej szkole – Smok Wawelski

   Henryk Hryniewicki jest dobrze znanym aktorem nie tylko z Teatru Maska, ale również jako animator lalki, gdy występuje na żywym planie – publiczność gorąco oklaskuje go gromkimi brawami. Magistra sztuki w zakresie aktorstwa teatru lalek można określić jako wszechstronnego twórcę teatralnego, bo oprócz grania i reżyserowania wymyśla spektakle w ramach założonego Teatru NEMNO. Jest obdarzony zmysłem technicznym, co pozwala mu konstruować własne lalki. Wizyta aktora w naszej szkole z spektaklem „Smok Wawelski” była doskonałą lekcją żywego słowa połączoną z edukacją teatralną. Spektakl, gra aktorska i nietuzinkowa scenografia w kształcie buta wzbudziły wśród dzieci bardzo duże zainteresowanie, a niezwykłe lalki przykuwały wzrok każdego widza. Po przedstawieniu odbyły się krótkie warsztaty teatralne, podczas których uczniowie zadawali ciekawe pytania dotyczące pracy aktora oraz mogli spróbować trudnej sztuki poruszania lalkami. Ponadto uczestnicy spotkania zapoznali się z budową i konstrukcją lalek oraz możliwościami ich animacji. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, a ponadto przybliżył jedną z popularnych legend polskich. Bezpośrednie spotkanie z aktorem to dobry sposób na kształtowanie wrażliwości estetycznej,  krzewienia kultury oraz zachęta do częstszego obcowania ze sztuką.

 

Możesz również polubić…

Font Resize