Spotkanie z Policjantem

         W dniu 21 września 2021 roku, w ramach edukacji  uczniów klas młodszych i przedszkolaków  odwiedził naszą szkołę  Dzielnicowy Komisariatu   Policji  w Tyczynie. Tematem pogadanki było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się w szkole, na drodze i w domu.   Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomniał  na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez pasy,  w miejscu gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna i tam gdzie jej nie ma, jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem.   Zachęcał do wyposażenia ubrań i plecaków w elementy odblaskowe. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się także, jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. spotkanie z nieznajomym. Dzieci  aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.  Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty.  

 

Wychowawczynie klas 0-III

Możesz również polubić…

Font Resize