Pasowanie na czytelnika

 Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.

Uroczystość pasowania na czytelnika rozpoczęła się od wprowadzenia uczniów klasy I „W krainę książki”- inscenizację wykonaną przez uczniów klasy 5, podczas której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak należy je szanować. Następnie Sowa Mądra Głowa przekazała dzieciom prośby książki i zachęciła najmłodszych do częstego korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po części artystycznej, skupieni i poważni pierwszoklasiści uroczyście przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie i oficjalne wstąpienie do grona czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali  dyplomy i książki pt. ,,Pierwsze abecadło’’, które nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii ,, Mała książka – wielki człowiek’’. Strategicznym celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przy okazji uroczystego spotkania w bibliotece szkolnej odbył się również konkurs pięknego czytania zrealizowany w ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mamy nadzieję, że po takim wspólnym spotkaniu w miłej i przyjaznej atmosferze biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Możesz również polubić…

Font Resize